tn_DSC08756.jpg tn_AlaskaFolkFest2018-SkipGrayphoto(35).jpg tn_645.jpg tn_AlaskaFolkFest2018-SkipGrayphoto(52).jpg tn_AlaskaFolkFest2018-SkipGrayphoto(58).jpg
  Menu

Index of Acts - 47th Alaska Folk Festival

- 6 -
6ft. Seas - Fri 7:15
- A -
Abbey Lee - Tue 9:00
Alexa Lash - Tue 9:45
Amy - Sun Aft 12:15
Andrea Wild & Son - Sat Aft 3:15
Andy Miller - Wed 7:45
Annie & Miguel - Mon 6:30
Are We Here? - Wed 6:30
Astor Marchesini - Sat 9:45
- B -
Belugas Don't Have Baleen - Mon 7:30
Big Chimney Barn Dance - Sun 8:15
Bill Winnett - Sun Aft 12:30
Brothers 3 and Sally Too - Wed 7:00
Bryan Graceland - Sat Aft 12:15
- D -
Dara Rilatos - Mon 8:45
Dennis and Dona Townsend - Fri 8:00
Douglas Badilla - Mon 7:15
- E -
Escape From Brooklyn - Tue 8:15
- F -
Fiona Rose Family Band - Sun 7:45
Fire on the Mountain - Tue 8:30
- H -
Hannah Read - Fri 10:30
Harmiddler Brothers - Fri 8:45
Heartstrings - Mon 9:15
Henry Kitchen Band - Thu 9:30
Hopkins Family Band - Thu 9:00
How 'Bout No? - Sun Aft 12:00
Hunt/Bayer - Sat 7:45
- I -
Ivan Night - Wed 7:30
- J -
J.S. Henry (Industrialist) - Sat Aft 2:30
JDMason - Sat 7:15
Jacks In The River - Tue 6:45
Jake Blount - Sun 8:45
Jake Blount - Thu 8:00
Jakelegs - Fri 9:00
Jeremy Wood - Sat Aft 1:15
Joe Emerson and Friends - Sun 7:30
John Palmes - Fri 10:45
Jon Dillard - Tue 9:15
Josh Fortenbery - Thu 9:15
Julie Campbell & Mike Hilley - Sat Aft 1:30
- K -
Katie Henry - Wed 6:45
Ken Burch - Mon 8:30
Koski Family Band - Mon 8:15
- L -
Lavendula - Tue 9:30
Lisa Puananimohala'ikalani Denny - Wed 9:45
Liz Snyder - Sat 9:15
Lost on C - Tue 6:30
LoveStroke - Mon 9:30
- M -
Mal Holladay - Sat 10:45
Marian Call - Sat 8:15
Mark Heard - Tue 7:15
Mary DeSmet, Greg Burger, Don Rudolph - Sat 7:30
Michael Kahdushan - Wed 8:30
Michele Stuart Morgan - Sun Aft 12:45
Mike Truax - Mon 7:45
Mike and Matt - Sat Aft 1:00
Mindy & Her Fishermen - Tue 7:30
Mini Fiddlers - Sat Aft 12:00
Music Band LLC - Sat Aft 12:30
My American Myth - Wed 7:15
- N -
Nora and Friends - Tue 7:45
- O -
Outsiders - Sat 7:00
- Q -
Quinton Woolman-Morgan - Sun Aft 2:15
- R -
Radio Flyers - Wed 9:00
Reeb Willms & Caleb Klauder - Sat 9:00
Robin Hopper - Sun 7:15
Ruby Blake - Fri 7:45
Rum Punch - Fri 9:45
Runnin' On Empty - Wed 9:15
- S -
Sadie Woolman-Morgan - Sat Aft 3:00
Sashi & Friends - Sun Aft 2:30
ShadyLo Pop - Sun Aft 1:45
She's With Me - Fri 8:15
Sing-A-Long with Jacque - Tue 8:00
Sloughgrass - Sat 10:00
Sophisticated Ladies - Thu 9:45
South Pacific Sounds - Fri 7:00
Steve Zarate - Wed 8:45
Sunny Porch - Fri 10:00
Super Bear - Fri 8:30
Susan Warner - Wed 9:30
Swochak & Lambert - Sat Aft 2:00
- T -
Taking Care of Bluegrass - Wed 8:15
Tara Chrisman - Fri 10:15
Taylor Vidic - Tue 7:00
Teri Tibbett - Sat Aft 12:45
The Barge Hoppers - Thu 7:30
The Bottom o' the Barrel Banjo Club - Sat 8:45
The Bow Ties - Sat 10:30
The Breeze - Mon 6:45
The Empty Oil Barrel Band - Mon 8:00
The Forest That Never Sleeps - Sat 8:30
The Goetz Who - Sun Aft 1:00
The House Family Band - Sat 9:30
The Jig's Up - Sun Aft 2:45
The Sideman - Sat Aft 1:45
Todd Beasley and Friends - Sun Aft 2:00
Todd Grebe - Sun 7:00
Tom Begich, Sarah Sledge and Friends - Sat 8:00
Tom Letson - Thu 10:00
Tramwreck - Thu 7:15
Turnagain Blues - Mon 9:00
- U -
Ukelele - Sat Aft 2:45
- W -
Waterfield - Sun Aft 3:15
Will Putman - Fri 7:30
- Y -
Your Favorite Heartbreak - Tue 8:45