tn_AlaskaFolkFest2018-SkipGrayphoto(57).jpg tn_AlaskaFolkFest2018-SkipGrayphoto(3).jpg tn_AlaskaFolkFest2018-SkipGrayphoto(35).jpg tn_AlaskaFolkFest2018-SkipGrayphoto(40).jpg tn_3627.jpg
  Menu

Index of Acts - 45th Alaska Folk Festival

- A -
A Quiet Light - Sun 8:00
Adam K - Mon 9:15
Airport Strangers - Fri 10:15
Alaska Youth Choir - Mon 6:45
Andy Miller - Sat Aft 12:15
Annie Carlson - Thu 7:00
Arthur Cothary - Fri 9:30
Auke Bay Orca Singers - Wed 6:30
- B -
Baker Sisters - Sun Aft 2:30
Bodhi Nelson - Sat Aft 12:45
Bryan Graceland - Sat Aft 1:30
Bryson Evans - Sat 9:00
Budgerigars - Thu 10:15
Buffleheads - Fri 8:00
Burnt Down House - Sat 9:15
- D -
Dads are back! - Mon 7:30
David Moore - Sat Aft 1:45
Deborah Wood - Mon 8:15
Dollhearts - Tue 7:15
Dona & Dennis Townsend - Thu 7:30
- E -
Earthen Vessel - Tue 9:45
Eight days on the Playa - Fri 8:30
Empty Oil Barrel Band - Thu 7:15
Eric Gebhardt - Mon 10:00
- G -
Garbage Bear - Wed 10:00
Geoff Kirsch Experience Experiment Projeqt feat. Margie McWilliams - Sun 7:00
George Kuhar - Sat 9:30
Georgia O' Keith - Tue 7:30
Goldwing - Thu 8:45
Grayscale - Sat Aft 12:00
Greg - Tue 9:30
- H -
Hank Alrich - Mon 7:15
Hank and the Triple A's - Sun Aft 3:30
Harmiddler Brothers - Sat 9:45
Hawaiian Hillbilly - Sat Aft 1:15
Highlanders - Fri 10:00
Hizel and the Jay Birds - Sat 11:00
Horsenecks - Fri 7:15
Hot Toddys - Sun Aft 1:00
- I -
Improbabillies - Sun 8:30
Interrobang - Mon 8:00
Isaac Woods - Fri 8:15
- J -
JAMM - Sun Aft 12:00
Jacks In The River (JITR) - Tue 8:45
Jayden West and Dylan Hulbert - Sun Aft 3:00
Jeanie's Kitchen Band - Thu 9:45
Jim DiGennaro - Sun Aft 1:45
Jody Healy - Mon 9:00
Joe Emerson and Friends - Wed 8:15
John Anderson - Sun Aft 3:15
John Palmes - Tue 9:00
Johnny Negotiable and the Concessions - Thu 7:45
Jonathan Bower - Fri 9:15
Josh Fortenbery - Tue 10:00
Juneau Sea Monsters - Sun Aft 2:45
Justin Smith - Sun 7:15
- K -
Keith Robison - Mon 9:45
Ken Waldman & The Secret Visitors - Sat Aft 2:00
Kim Beggs - Sun 7:30
- L -
Landbridge Tollbooth Lite - Fri 7:30
Laura Greenleaf Chase - Wed 8:30
Leo Tango - Sun 7:45
Libby and Jesse Stringer - Sun Aft 1:30
Linnae Neyman - Fri 9:00
Los Texmaniacs - Sun 9:00
Los Texmaniacs - Thu 8:00
Lost Lakers - Sat Aft 2:45
Lost on C - Mon 8:30
- M -
M&M - Sat 7:30
Marian Call - Sat 10:15
Master Knob - Sun Aft 12:15
Matthew Lamb - Tue 9:15
Meat Cake Stringband - Sun 8:45
Michael Smith and Birgit Klafstadbakken - Thu 10:00
Michael Truax - Tue 6:45
Michael Wittig - Thu 9:30
Miguel Rohrbacher - Wed 7:30
Mindy and Her Fishermen - Tue 7:00
Mini-fiddlers - Tue 6:30
Most Dangerous Woman In America - Mon 8:45
Musk Ox Ramblers - Fri 10:45
- N -
Nicole Swenson - Sat Aft 3:15
Ninja Dog - Sat 8:00
- O -
Old Man Hunger - Sat Aft 3:30
- P -
PFLAG/Juneau Pride Chorus - Mon 6:30
Piano Guy Mike - Thu 9:00
- Q -
Queens - Wed 9:00
- R -
Radio Flyers - Tue 7:45
Radiophonic Jazz - Sat 7:45
Raven Call - Sat 8:15
River People - Sat Aft 3:00
Robin Hopper - Sat 8:30
Rubato (from the Latin) - Wed 9:45
- S -
Sarah C Hanson & The Huzzband - Sat 10:30
Sarah Hamilton - Sun 8:15
Shanks Mare - Wed 8:45
Shoot Dangs! - Sat 10:00
Siblings & Outlaws - Mon 9:30
Silvers - Wed 6:45
Sisters of White Chapel - Fri 11:00
Snow Children - Thu 9:15
Susan Warner - Sun Aft 2:15
Sérge le Magnifique avec M. Nate - Fri 7:45
- T -
Teresa Duncan - Wed 7:00
Teri Tibbett - Fri 10:30
That Ukulele Lady - Sun Aft 12:30
The Young, the Old, and the Restless - Fri 9:45
Tom Begich and Sarah Sledge - Tue 8:00
Tramwreck - Wed 9:30
Tuesdays - Sun Aft 12:45
- V -
Valley Below - Sat Aft 2:30
Van Fleet and the Delivery Boys - Wed 7:15
- W -
Wiley's Coyotes - Mon 7:00
Will Putman - Fri 7:00
Willi Carlisle - Sat Aft 2:15
- Y -
Yard Signs - Sun Aft 2:00
- √ -
ó Thuaidh (o HU-ah) - Sat Aft 12:30